Na Štrbskom plese je 2,2 km nových zjazdoviek

Zjazdovka na Štrbskom Plese čaká len na sneh

Pokiaľ ste ubytovaný na Štrbskom Plese  alebo ste tu ako turista, určite ste si všimli novinky v lyžiarskom stredisku. Máme tu nové zjazdovky a budú sa modernizovať vleky. Z histórie je známe, že prvý elektricky poháňaný lyžiarsky vlek uviedli do prevádzky pred 70 rokmi práve na Štrbskom Plese. Bolo to prvýkrát  nielen v Tatrách, ale aj na Slovensku.

Spustenie vleku na Štrbskom Plese odštartovalo masový rozvoj lyžovania . Túto zimnú sezónu 2013/2014 pribudlo k  7 kilometrom zjazdoviek na Štrbskom Plese 2,2 kilometra nových tratí. Zlepšilo a zmodernizovalo sa aj zasnežovanie. Najvýznamnejšou zmenou je nová trať medzi  Esíčkom a Interskim. Najmenším lyžiarom pribudol aj nový areál nad dolnou stanicou lanovky Solisko, ktorý je oddelený od existujúcich zjazdoviek. Vznikol tak samostatný priestor slúžiaci lyžiarskej škôlke. Deti tam teraz môžu bezpečné lyžovať a pohybovať sa.

Štrbské Pleso s charakterom rodinného strediska má od teraz aj modrú zjazdovku. Tá je určená pre začiatočníkov a menej zdatných lyžiarov. Pri prácach a terénnych úpravách na zjazdovkách, sa postupovalo ohľaduplne voči prírode. Povrch zjazdoviek sa vystlal senom ako ochrana proti korózii. Strmé svahy sa pokryli sieťovinou z prírodného materiálu Juta, ktorá po rozpade poslúži ako hnojivo pre trávu. Na fotke nový pás zjazdovky ešte pred samotným zasnežením. Chceli by ste patriť medzi prvých, ktorý svah vyskúšajú? Ubytujte sa v našom apartmáne a dostanete výhodne cenový balík Extra Pack zahrňujúci Skipasy a vstup do Tatralandie.