Hotel Ubytovanie Štrbské Pleso

Výhľad z ubytovacieho apartmánu č. 219.

Štrbské Pleso obľúbené a vyhľadávané miesto domácich aj zahraničných návštevníkov.

Prejdite sa okolo najznámejšieho a najviac navštevovaného jazera Vysokých Tatier. Obdivujte nádherné prírodné scenérie. Využite možnosti športového vyžitia a služby v slovenskom TOP STREDISKU.

Vo výške 1376 m.n.m sa nachádza významne centrum turizmu, zimných a letných športov predtým nazývané tiež Park Snow. Pobyt v apartmáne hotela Crocus môžete skombinovať s rozmanitými možnosťami športových a oddychových aktivít, ktoré ponúka Park Snow Štrbské Pleso.

Prví "turisti" prejavili o Štrbské Pleso záujem v 17.storočí. Košicko - Bohumínská železnica urýchlila vznik osady Štrbské pleso v roku 1872. V tomto roku bola postavená na brehu jazera poľovnícka chata Jozefa Szentivanyho, ktorá ponúkala ubytovanie. Štrbské Pleso výrazne pozmenila unikátna výstavba ozubnicovej železnice v roku 1896. V roku 1906 boli postavené hotely Hviezdoslav a Kriváň. Po 2 svetovej vojne boli premenené na proti astmatické sanatóriá. V roku 1970 bola zahájená výstavba ďalších hotelov v súvislosti s majstrovstvami sveta v lyžovaní. V neďalekej minulosti bolo Štrbské Pleso významným kúpeľným mestečkom. Rekonštrukciou sanatórií a ďalšou výstavbou pribudli nové turistické zariadenia, hotely strednej luxusnej kategórie. Viac info o histórii a ubytovaní Štrbské Pleso nájdete vo wikipédii. Ubytovať sa na Štrbskom Plese môžete v každom ročnom období.

  Najlepšie snehové podmienky stredisko poskytuje v mesiacoch december až marec. Vysokohorské túry je príjemne absolvovať na jeseň. V tomto období praje pekné a stabilné počasie. V lete si oddýchnete od horúčav a páľav. V mimosezóne môžete oddychovať a odpočívať v relaxačných zariadeniach hotelov Štrbské Pleso. Ubytovanie v hoteli Crocus je jednou z možností.V sekcii fotogalérie ubytovanie Štrbské Pleso nájdete ďalšie fotky.

Zaregistrujte si odber noviniek na našej hlavnej stránke apartmány Štrbské Pleso. Budete ako prvý informovaný o pripravovaných akciách, zľavách a last minute pobytoch.

Ubytovanie na Štrbskom Plese môžete kombinovať

 • s prechádzkami okolo jazera Štrbské pleso a pobytom na čerstvom vzduchu.
 • s nenáročnými aj náročnými túrami do hôr v lete a na jeseň.
 • s lyžovaním, snowbordingom, sánkovaním a ďalším športom v zimnom období.
 • s bicyklovaním, člnkovaním, bungee jumpingom, výletom lanovkou, atrakciami pre deti.
 • s regeneráciou síl a aktívnym odpočinkom v relaxačných zariadeniach vo Vysokých Tatrách a blízkom okolí.
 • s aktivitami, športovaním a využitím atrakcii podľa vášho výberu a nálady.

Ubytovanie, služby areálu Park Snow na Štrbskom Plese

Atrakcie strediska.

 • lyžiarsky svah – zimné športy, snežný skúter
 • člnkovanie na plese, bungee jumping, zorbing (jazdenie v letnej guli), lukostreľba, streľba z winchestrovky
 • veveričia dráha (hneď pri hoteli Crocus)
 • pre deti: trampolína, jazda na autíčku, motorke, plavba na loďke.

Ubytovanie Štrbské Pleso

 • penzióny
 • hotely strednej triedy
 • luxusné hotely

Príroda:

 • jazero Štrbské pleso
 • prekrásne vysokohorské prostredie
 • štartovacie miesto na mnohé turistické chodníky

Doprava

 • autom - priamo
 • vlakom s prestupom na zubačku, alebo električku
 • autobusom – priamo
 • letisko Košice, Poprad

Voľný čas

 • turistika
 • letné športy
 • zimné športy
 • atrakcie v areáli
 • v blízkosti akvaparky: AQUACITY Poprad, Tatralandia, Vrbov
 
Zjazdovka na Štrbskom Plese čaká len na sneh

Pokiaľ ste ubytovaný na Štrbskom Plese  alebo ste tu ako turista, určite ste si všimli novinky v lyžiarskom stredisku. Máme tu nové zjazdovky a budú sa modernizovať vleky. Z histórie je známe, že prvý elektricky poháňaný lyžiarsky vlek uviedli do prevádzky pred 70 rokmi práve na Štrbskom Plese. Bolo to prvýkrát  nielen v Tatrách, ale aj na Slovensku.

 Čítať ďalej...

 

Ubytovanie na Štrbskom Plese v apartmáne.

Vo Vysokých Tatrách ponúkajú ubytovanie zariadenia od Tatranskej Javoriny až po horskú osadu Podbanské. Máte možnosť ubytovať sa na súkromí, v penziónoch  a v hoteloch rôznych kategórii. Ubytovanie Štrbské Pleso – v prekrásnom vysokohorskom areáli Park Snow. Štrbké Pleso 1376 m.n.m má výhodnú polohu.

 Čítať ďalej...

 

vysoke-tatry-jar

Cez letnú a zimnú sezónu sú Vysoké Tatry najviac vyhľadávané turistami a vyznávačmi letných, či zimných športov. Možno ale málokto tuši, že práve na jar je príležitosť využiť výhodné cenové balíky ubytovacích zariadení, niekedy aj s 50% zľavou.

 Čítať ďalej...

 

Ubytovanie na Štrbskom Plese s kuchynkou.

Klienti nášho hotela na Štrbskom Plese už vedie o tom že apartmán je vybavený aj kuchynkou. Sklokeramická dvojplatnička, mini chladnička, mikrovlna rúra,

 Čítať ďalej...

 

Ubytovanie na Štrbskom Plese s kúpeľňou v Crocuse.

Na Štrbskom Plese je ešte 90 cm snehu a SHMU hlási výborné lyžiarske podmienky. Na Lomnickom štíte (2 632 m) a Chopku (2 000 m) zaznamenali pred 4 dňami historicky rekordnú výšku snehovej pokrývky, ktorá

 Čítať ďalej...

 

Bikini Skiing Jasná, Štrbské Pleso.

Chystáte sa ubytovať na Štrbskom Plese? Nezmeškajte prvú akciu svojho druhu. 10.3.2012 lyžiarske stredisko na Štrbskom Plese pripravilo atraktívnu lyžovačku v bikinách! Jarná akcia začína hromadným zjazdom v Jasnej, Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese.

 Čítať ďalej...

 

čistenie jazera Štrbské pleso

Niektorí hostia ubytovaní na Štrbskom Plese, turisti a návštevníci Vysokých Tatier sú nezodpovední voči prírode. V Tatranských plesách bolo 203 kg odpadu! 21.10.2011 sa ponorilo 41 českých a slovenských potápačov aby ich vyčistili.

 Čítať ďalej...

 

Zubačka Štrbské Pleso

Pokiaľ sa chcete ubytovať na Štrbskom Plese, jednou z možností ako pricestovať, je využiť dopravu železnicami. Z Popradu sa dostanete na Štrbské Pleso električkou Tatranských elektrických železníc.

 Čítať ďalej...

 

Projekt pre deti – Tatranská divočina.

Ubytovanie na Štrbskom Plese v tejto letnej sezóne mohlo byť atraktívne aj pre deti. 2. júla 2011 odštartovala Tatranská divočina náučno - zábavný projekt pre deti. Po úspešnom 1. roku 2010, keď až 27 000 detí získalo brožúrky Sprievodca Tatranskou divočinou, sa projekt dostal až na Štrbské Pleso.

 Čítať ďalej...

 

Medvedie dni a výstup na rysy 2011

Štrbské pleso (1355 m.n.m.) patrí medzi najkrajšie jazerá vo Vysokých Tatrách. 1:30 hod. trvá túra zo Štrbského Plesa k jazeru Popradské Pleso (1500 m.n.m.), v minulosti nazývané Rybie Pleso.

 Čítať ďalej...

 
Ďalšie články...
Slovenčina (Slovensko)
Facebook